Valahol a neten egy angol nyelvű oldalon (sajnos nem tudom már hol és kinél) akadtam rá ennek a technikának a leírására. Egész héten csak játszadozni tudtam a gondolattal, fejben már többször meg is varrtam, most viszont aztán élesben is kipróbáltam.
Közzéteszem, hátha megtetszik másnak is, tehát a menet a következő (balról-jobbra, fentről lefelé haladva írom a lépéseket).
- Vegyünk 9 db egyforma méretű vasalt négyzetet, pakoljuk őket egymásra, színoldalukkal felfelé (én 25 x 25 cm-es négyzeteket szabtam)
- Jobb oldalon körkéssel ejtsünk egy ferde vágást – arra azonban ügyeljünk, hogy a keskenyebbik oldal azért meglegyen legalább 4-5 cm.
- A keskeny kupac legfelső rétegét fogjuk meg és tegyük a kupac legaljára.
- Sorban haladva varrjuk egymáshoz a nagyobb és a kisebb részeket, ügyeljünk az eredeti sorrendre!
- A bal oldalon is eszközöljünk egy vágást a képen látható módon.
- A most keletkezett keskeny anyaghalom felső két rétegét fogjuk meg és tegyük a kupac aljára.
- Sorban haladva ismét varrjuk egymáshoz a nagyobb és a kisebb részeket, most is ügyeljünk az eredeti sorrendre!
- Összevarrás és vasalás után fordítsuk el a kupacot 90 fokkal, jobb oldalon ismét vágjuk el az anyaghalmot és most a levágott anyaghalom felső három rétegét tegyük alulra.
- Összevarrás, sorrendre ügyelés.
- Bal oldali harmad levágása következik, ennek pedig a felső hat rétegét rámoljuk az anyagkupacunk aljára.
- Összevarrjuk, itt aztán már édesmindegy a sorrend.
- Kedvünk szerint variálhatjuk a kész blokkokat. Ha jól dolgoztunk, akkor mind a 9 blokkunkban lesz mind a 9 anyagunkból, s lehetőleg egy példányban.

Nagyon tetszik, igen kreatív és a ami igazából teszik, hogy régi rongyokból is megvalósítható! végre fogy a rongyos zsákomban gyüjtögetett anyaghalmaz! köszi, köszi! szeretetettel üdv. Zsuzsi
Zsuzsi!
Nagyon örülök, hogy tetszik a technika.